Wiadomości naukowe – zdrowie

 • – autor: naukawpolsce.pap.pl
  Chłopcy, którzy wcześnie wkraczają w okres dojrzewania mogą być bardziej narażeni na rozwój cukrzycy typu 2 w wieku dorosłym – wynika z badań opublikowanych w piśmie „Diabetologia”.
 • – autor: naukawpolsce.pap.pl
  Egzamin dyplomowy może odbywać się online, nauczyciel zobowiązany jest to przedstawienia studentom dokładnego programu pracy; musi też w regularny sposób przedstawić informację zwrotną dot. postępów w nauce – to wybrane rekomendacje MNiSW ws. kształcenia na odległość.
 • – autor: naukawpolsce.pap.pl
  Proste respiratory, bezpieczniejsze kombinezony czy innowacyjne metody dekontaminacji – to przykłady projektów, które można zgłaszać do akcji Covid Challenge. Najlepsze projekty zostaną udostępnione, będą miały szansę uzyskać wsparcie w realizacji i trafić do placówek medycznych.
 • – autor: naukawpolsce.pap.pl
  Ruszyła akcja, której celem jest produkcja i dostarczenie 2 tys. przyłbic ochronnych dla krakowskich szpitali. Organizatorzy projektu – studenci Collegium Medicum UJ – przekonują, że przyłbicę każdy może zrobić w domu i zachęcają do włączenia się do projektu.
 • – autor: naukawpolsce.pap.pl
  Międzynarodowy zespół naukowców rozpoczyna właśnie pionierskie badania, które mają wspomagać rządy, decydentów, służbę zdrowia i ekspertów w podejmowaniu decyzji i działań w czasie pandemii koronawirusa. Uczestniczy w nich Uniwersytet Śląski w Katowicach.
Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *