Dystans olimpijski 5150 Warsaw (2017,2018,2019)

Zawsze się wzbraniałem przed startem na dystansie olimpijskim ponieważ odcinek pływacki (1500 m) jest relatywnie długi w stosunku do roweru (40 km) i biegania (10 km) i będąc słabym pływakiem wybierałem inne dystanse. W 2015 roku zachęciły mnie relacje z pierwszej edycji 5150 Warsaw, imprezy która startuje na Zalewie Zegrzyńskim i kończy się w samym centrum Warszawy. Dodatkowe przymyślenia odnośnie dystansu spowodowały, że stwierdziłem „dlaczego nie spróbować”. Dystans ustandaryzowany i będę mógł wynik porównywać do olimpijczykow 😉 a porównywalny dystans ¼ IM to takie, według mnie, nie wiadomo co.

Wystartowałem pierwszy raz i mi się spodobało. Impreza zorganizowana na bardzo dobrym poziomie z atrakcyjną trasą rowerową dająca możliwość pojechania rowerem Wisłostradą od mostu Północnego do samego centrum przy zamkniętym ruchu kołowym.

W roku 2019 przez upały jakie wystąpiły w Polsce stało się coś co organizatorzy jak i większość uczestników przeżyła po raz pierwszy. Otóż według regulacji triathlonowch powyżej pewnej temperatury wody nie można do pływania używac pianki. Temperatura wody była za wysoka i wszyscy przeżyliśmy ten pierwszy raz. Pływanie wyszło przez to trochę wolniejsze ale okazuje się, że to nic strasznego pływać bez pianki na otwartej wodzie.