50 triathlonów w 50 dni w 50 różnych stanach

James Lawrence pokonał 50 triathlonów, w 50 dni, w 50 różnych stanach. To 3,80 km pływania, 180 km na rowerze i pełny 42,2 km maratonu każdego dnia. Średnia ilośc snu: 4,5 godziny na noc.

Według triathlonisty chęć snu jest jednym z największych zmagań, szczególnie na rowerze. Pływając i biegając, trzeba się aktywnie poruszać … jadąc na rowerze, można chwilę się zapomnieć i właśnie wtedy łatwo zasnąć. W stanie Tennessee zasnął, spadł z roweru na 30 kilometrze i zakończył jazdę z dużym bólem. W najbardziej wyczerpujących okresach zaśnięcie może nastąpić w ciągu trzech lub czterech sekund

Jajka i starte ziemniaki smażone z cebulą każdego poranka dawały około 3500 kalorii do spalenia a była to tylko połowa konsumowanych kalorii ponieważ drugie tyle było pochłanianie przed każdą jazdą rowerem.

Duża prędkość nie była celem przyświecającym triathloniście. Średni czas ukończenia każdego triathlonu wynosiła około 14 godzin. Celem było ukończenie wyzwania. James jest pewien, że zrobił to szybciej niż ktokolwiek inny. Nic nie wiemy o innych, którym coś takiego się udało ale też jest niewielu takich, którzy mogli by się tego podjąć.

Rozmawiał Josh Sampiero 4 Sierpnia 2015 https://www.ironcowboy.com/